Օր 2-րդ. որոնողական աշխատանքները շարունակվում են, փնտրում են զոհերի մարմինները. ԴՆԹ կարվի
Ан-148 ուղեւորատար ինքնաթիռի կործանման վայրում՝ Ռամենսկի շրջանում, հիմնական որոնողական աշխատանքներն ավարտվել են, իսկ ամբողջությամբ կավարտվեն 7 օրերի ընթացքում: Այս մասին տեղեկացնում է ТАСС գործակալությունը՝ մեջբերելով հատված ՌԴ ԱԻ ծառայության ղեկավար Վլադիմիր Պուչկովի հետ հարցազրույցից:
Պուչկովի խոսքերով, որոնողա-փրկարարական աշխատանքները անցկացվում են միայն որոնողական մասով, քանի որ ողջ մնացածներ չկան:
«Աշխատանքները տարվելու են շուրջօրյա ռեժիմով: Այսստեղ, պատահարի վայրում հիմնական աշխատանքներն են տարվում, ծրագրում ենք ավարտել 7 օրում, քանի որ բեկորների տարածման հսկայական շրջան կա, ծանր ձյուն է նստել բեկորների վրա ու տեղանքի ռելիեֆը հարթ չէ»,-ասել է Պուչկովը:
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, Ан-148 ուղեւորատար ինքնաթիռը, օդ բարձրանալով Մոսկվայի Դոմոդեդովո օդանավակայանից, րոպեներ անց կորել է ռադարների էրկրաններից: Ինքնաթիռն ընկել է  Ռամենսկի շրջանում, պայթել ու մասնատվել: Զոհվել են բոլոր 65 ուղեւորներն ու անձնակազմի 6 անդամները: Զոհերի թվում երկու հայեր կան՝ երկրորդ օդաչուն՝ Սերգեյ Ղամբարյանն ու ուղեւորներից մեկը՝ Վարսիկ Սեւոյանը:
Ինքնաթիռի սեւ արկղերից մեկը հայտնաբերված է վնասված, բայց բավարար վիճակում:
ԱԻ ծառայությունը համագործակցում է բոլոր հնարավոր կառույցների հետ, Մոսկվայի ծառայության հետ, տարվում է մարմինների մասերի որոնման աշխատանք, այնուհետ կհաջորդի դրանց նույնականացումը, գենետիկ հետազոտությունը:
Պուչկովը աշխատանքներում ամենակարեւորն է համարել բոլոր կառույցների կողմից զոհերի ընտանիքներին բվարար աջակցություն ցուցաբերելը, այդ նպատակով փոխհամագործակցություն է ստեղծվել բոլոր զոհերի բնակավայրերի հետ: