Գայլերի հերթական հարձակումը Դեբեդ գյուղի վրա
Լոռու մարզի Դեբեդ գյուղում այսօր առավոտյան գայլերի հարձակման դեպք է տեղի ունեցել: Այս մասին Armtimes.com-ի թղթակցին ահազանգել են գյուղացիները, նշելով, որ գայլերի ոհմակն այս անգամ հոշոտել է 5 տարեկան ձիուն, որից ոչինչ չի մնացել: Ձիու տիրոջը՝ Արթուր Գեւորգյանին, պատճառվել է շուրջ 250-300 հազար դրամի վնաս: Ահազանգող գյուղացիների խոսքով՝ գրեթե ամեն օր գայլերի հարձակման դեպք է գրանցվում գյուղում, ինչի հետեւանքով այլեւս չկա մի բնակիչ, որ տուժած չլինի. «Սրա դեմը առնել է պետք, ինչքա՞ն պետք է շարունակվի այս ամենը, ամեն օր նույն պատմությունն ա»:
Մեկ այլ բնակչի խոսքով՝ գյուղը գրանցված որսորդ ունի, բայց, չգիտես ինչու, քայլեր չեն ձեռնարկվում, իսկ պետությունն էլ քար անտարբերություն է ցուցաբերում եւ չի ցանկանում ո՛չ բնակիչների վնասները փոխհատուցել, ո՛չ էլ գայլերի հարձակման դեմ պայքար մշակել: