ԵԼՔ-ը կհանդիպի ՀՀԿ-ի նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանի հետ. Արարատ Միրզոյան
Հունվարի 19-ի երթը գոհացուցիչ էր ԵԼՔ-ի համար, այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ԵԼՔ խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Գորգիսյանը։
Թանկացումները ունեն մի աղբյուր, դա հարկային օրենսգիրքն է, եւ այն թանկացումները, որոնք հիմա կան, բյուջեում նախատեսված էր, նշեց Գորգիսյանը։
«ԵԼՔ խմբակցությունը, անպայման կհանդիպի նախագահի թեկնածուին, բայց վստահեցնում եմ, որ դա չի անդրադառնա ԵԼՔ խմբակցության ձայնի վրա»,- ասաց ԵԼՔ խմբակցության պատգամավոր Արարատ Միրզոյանը։
Այնուամենայնիվ, Արմեն Սարգսյանը ՀՀԿ-ի թեկնածուն է, եւ դա արդեն խոսուն է, նշեց նա։
«Եթե Արմեն Սարգսյանը համապատասխանում է այդ չափանիշներին, ապա թող ՀՀԿ-ն այդ 18 ձայնը տա մեզ, որպեսզի մենք Արտակ Զեյնալյանի թեկնածությունը առաջադրենք, կլինի ժողովրդավարական, եւ այլընտրանքային։ Մենք սպասում ենք, որ փետրվարի 5-ի մեր երթին մի քանի անգամ ավելի շատ մարդ է լինելու»,- ավելացրեց ԵԼՔ խմբակցության պատգամավոր Գորգիսյանը։
«Ես ուզում եմ ընդգծել, որ երթը տեղի ունեցավ աշխատանքային ժամին եւ թեթեւ անձրեւի տակ էր, միգուցե դա էլ մի քիչ ազդեց մարդկանց թվի վրա»,- նշեց Միրզոյանը։
Գեւորգ Գորգիսյանը ասաց, որ Հայաստանում գների բարձրացումը համատարած է։ Այն օրվանից ինչ իրենք հայտարարեցինի ԵԼՔ-ի երթի մասին, ԱԺ-ում սկսեցին լսումների մասին խոսել, այսինքն՝ ամեն ինչ սկսվեց իրենց հայտարարությունից հետո։ Բենզինի թանկացումը մենաշնորհների հետեւանք է։ «Իսկ լսումներին մասնակցելու հետ կապված, բնականաբար մասնակցելու ենք, եւ ցույց ենք տալու, որ իրենց (իշխանության) ներկայացրած թվերը նկարած են»,- նշեց Գորգիսյանը:
Հասարակությունն էլ իշխանություններն էլ տեղյակ էին, որ լինելու են թանկացումներ, մեր իշխանության ներսում շատերը պարզապես կտրվել են իրականությունից, որովհետեւ ադեկվատ չէ, որ ասում են թանկացումները սարսափելի չեն, ասաց ԵԼՔ խմբակցության պատգամավոր Արարատ Միրզոյանը։
Անդրադառնալով Աղվան Վարդանյանի այն պնդմանը, թե «Ջորի» բռթելը ամենակրեատիվ մտածողությունը չէր, Գեւորգ Գորգիսյանն արձագանքեց, թե վերջին 125 տարում Դաշնակցության կողմից ավելի կրեատիվ բան չեն տեսել:
ՀԺ-ի հարցին, որ եթե ՀՀԿ-ի եւ ՀՅԴ-ի ձայները չեն բավականացնում, առաջին փուլով Արմեն Սարգսյանի ընտրվելու համար, իսկ Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ կցանկանար Արմեն Սարգսյանը առաջին փուլով ընտրվեր, ո՞վ է օգնելու այդ դեպքում, Արարատ Միրզոյանը պատասխանեց «Եթե ՀՀԿ-ն եւ ՀՅԴ-ն իրար հետ այդ թիվը չեն կարողանում կազմել, ԵԼՔ-ը դեմ է, էլ ո՞վ է մնում, իհարկե գաղտնիք չեմ բացահայտի, եթե ասեմ՝ Ծառուկյան խմբակցությունը»։