«Զվարթնոց» օդանավակայանում վայրէջքներ չեն կատարվում. պատճառն անբավարար տեսանելիությունն է
Անբավարար տեսանելիության հետեւանքով այսօր՝ հունվարի 12-ի առավոտից, «Զվարթնոց» օդանավակայանում վայրէջքներ չեն իրականացվում: Այս մասին հայտնում են քաղավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունից:
Նրա խոսքով, քանի որ այդ չվերթների ինքնաթիռները Հայաստանում կլինեն ուշացումով, Երեւանից թռիչքները եւս կիրականացվեն նշված ժամանակից ուշ, դրանց  հետաձգման պատճառով օդանավակայանում կուտակումներ չկան:
Նշենք, որ հետաձգվել են Դուբայ-Երեւան, Մոսկվա-Երեւան, Շարժա-Երեւան, Թբիլիսի-Երեւան, Վորոնեժ-Երեւան չվերթները: