Սերժ Սարգսյանը պաթոլոգիական ստախոս է. Լեւոն Բարսեղյանի կայքում հետհաշվարկ է սկսվել
«Аsparez.am» կայքում  Սերժ Սարգսյանի թոշակի գնալու հետհաշվարկ է դրված, նշելով նրա 2014 թվականի ապրիլի 10-ի հայտնի խոսքը, որտեղ ասել էր. «Պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ ես՝ Սերժ Սարգսյանս, այլևս երբեք չեմ առաջադրվելու ՀՀ նախագահի պաշտոնի համար։ Եթե վերջնական քննարկումների արդյունքում իմ ցանկությանը չհամապատասխանող ուղի ընտրվի, նկատի ունեմ պառլամենտական կառավարման մոդելը, ապա ես չեմ հավակնի նաև վարչապետի պաշտոնին։ Վստահ եմ անգամ, որ մեկ մարդը երկու անգամից ավելի իր կյանքում չպետք է հավակնի ընդհանրապես երկրի կառավարման ղեկին Հայաստանում»:
Ի՞նչ նպատակով է դրված հետհաշվարկը, և ի՞նչ ակնկալիքներ կան, մանրամասնեց կայքի գլխավոր խմբագիր Լևոն Բարսեղյանը:
- Պարոն Բարսեղյան, ի՞նչ նպատակով է դրված հետհաշվարկը:
- Ուղղակի իր խոսքի ժամկետով հետհաշվարկ է դրված, կախված է նրանից, թե ինքը որքանով իր խոսքի տերը կլինի: Ուղղակի մարդկանց մենք ցուցադրում ենք, թե ինչքան է մնացել Սերժ Սարգսյանի պաշտոնավարման ավարտին:
- Սպասելիքներ ունե՞ք:
- Չէ, ճիշտն ասած, քանի որ նա պաթոլոգիական ստախոս է, չի ուզում խոսքի տերը լինել, պարբերաբար ստում է, սուտ խոստումներ է տալիս, և սուտ փաստեր է ներկայացնում, ակնկալիք չկա, որ իր խոսքի տերը կլինի, բայց սպասենք:
- Իսկ ի՞նչ կասեք Սերժ Սարգսյանի վերջերս արտահայտած մտահոգիչ թեմաների մասին, նա սկսել է խոսել արտագաղթի մասին, ասում է, որ հրաշալի երկիր ունենք:
- Վերջերս չէ, պարբերաբար, դա քաղաքական գործիչների տեսակն է, նախագահական պալատը տալիս է իրեն, ինքը կարդում է:
- Երեկ էլ թանկացումների թեմայով է խորհուրդ հրավիրել:
- Ես այդպիսի մի լուր կարդացի, թանկացումները դադարեցնել, որոշ տեղերում գրված էր թանկացումները չեղարկելու մասին, բայց ճշգրիտ տեղեկություն չգտա, փակ աղբյուրներից, գաղտնի աղբյուրներից, հավաստի աղբյուրներից ինչ-որ լուր է եղել, ըստ երևույթին պարոնը թանկացումներից դժգոհություն է հայտնել: Եթե պարզվի, որ կարգադրությամբ կարելի է գնային քաղաքականություն փոխել, դա կնշանակի, որ զավթված է Հայաստանի Հանրապետության տնտեսությունը, որ զավթված է օլիգարխների և Սերժ Սարգսյանի մերձավոր շրջապատի կողմից, ու եթե հանկարծ պարզվի, որ վաղը օրինակ վառելանյութի գները վերադառնում են այն վիճակին, ինչ վիճակի որ եղել է տարեմուտից առաջ, դա կնշանակի, որ իսկապես ինքն է կառավարում գները Հայաստանում, և ազատ շուկայական տնտեսության մասին խոսք լինել չի կարող: Այդքան միամիտ չէ, որ նման բան կարգադրի անել, գուցե ասել է, որ այլևս մի թանկացրեք, բայց որ չեղարկելու հրաման տա, շատ կասկածում եմ: