700 սիգ է առգրավվել. շրջակա միջավայրին հասցվել է 5.3 միլիոն դրամի վնաս
ՀՀ ԲՆ բնապահպանության եւ ընդերքի տեսչական մարմնի ստորաբաժանումների աշխատակիցների կողմից դեկտեմբերի 18-ից 22-ն ընկած ժամանակահատվածում արձանագրվել է թվով 22 իրավախախտում:
Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ բնապահպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակության հետ կապերի վարչությունից:
Համաձայն տեղեկության, իրավախախտումներից 10-ի վերաբերյալ անցկացվել է վարչական վարույթի քննություն եւ նշանակվել 780.000 ՀՀ դրամի չափով վարչական տուգանք: Առգրավվել է մոտ 700 սիգ:  Իրավախախտման հետեւանքով  շրջակա միջավայրին հասցված վնասի չափը կազմել է՝ 5.396.750 ՀՀ դրամ: