Մերձբալթիկայից բլոգերները հրապարակել են Արցախի մասին իրենց ֆիլմի անոնսը (տեսանյութ)
TravelBlog.lv նախագիծը, որը ստեղծել են Մերձբալթիկայից մի քանի բլոգերներ, հրապարակել է դեպի Արցախ ճամփորդության մասին ֆիլմի անոնսը, գրում է rusarminfo.ru-ն:
«Եթե հնարավորություն եք ստացել լինել Լեռնային Ղարաբաղում, ոչ մի վայրկյան մի մտածեք: Դուք այնտեղից միանշանակ կվերադառնաք այլ մարդ դարձած, ուղղակի հավատացեք ինձ: Հաճելի դիտում եւ մինչեւ նոր հանդիպում Լեռնային Ղարաբաղում»,-  գրել է ֆիլմի հեղինակ Ալեքսանդր Ալիմովը` տարածելով ֆիլմի անոնսը:
Բլոգերը հավելել է, որ ֆիլմ ամբողջությամբ ցանցում կհայտնվի 2018-ի հունվարի 10-ին:
Նրա խոսքով, իր թիմի համար Արցախ այցելելու եւ ֆիլմ նկարելու պատճառ է դարձել Ալեքսանդր Լապշինը, որին Ադրբեջանում բանտարկել էին առանց Բաքվի համաձայնության Արցախ այցելելու համար: