Սպանություն Երեւանում. Մասիվի «Երեւան Սիթի»-ում սպանվել է 60-ամյա տղամարդ
Քիչ առաջ սպանություն է տեղի ունեցել Երեւանում։ Ժամը 11։50-ի սահմաններում Նոր Նորք վարչական շրջանում գտնվող «Երեւան Սիթի»-ից ծայրահեղ ծանր վիճակում՝ դանակահարված, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել մի քաղաքացի. վերջինս, սակայն հիվանդանոցում մահացել է:
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից մեր հարցին ի պատասխան ասացին, որ այսօր՝ ժամը 12-ի սահմաններում, ահազանգ է ստացվել, որ մահացած վիճակում շտապօգնության խումբը Նոր Նորքի 1-ին զանգվածի շուկայի մոտից իրենց մոտ է տեղափոխել 60-ամյա մի տղամարդու: Դեպքի հանգամանքները պարզվում են, կատարվում է քննություն:
Մեր տեղեկություններով սպանվածը 60-ամյա Լեւոն Ասատրյանն է, նա նշված շուկայում առեւտրով էր զբաղվում: Նրան դանակահարողի ինքնությունը դեռ չի պարզվել: Նույն այդ տեղեկություններով, Լեւոն Ասատրյանը վիճաբանության է բռնվել հաճախորդի հետ: