Կինոն չկա, էդ տելեվիզորները միացրեք. խառնաշփոթ ԱԺ-ում (տեսանյութ)
Ազգային Ժողովի այսօր հրավիրված արտահերթ նիստը մեկնարկեց խառնաշփոթով: Կառավարության նախաձեռնությամբ հրավիրված նիստի սկզբում պատգամավորների գրանցման էլեկտրոնային համակարգը չգործեց:
Պատգամավորները փորձեցին գրանցվել, սակայն լուսատախտակներին որեւէ բան չերեւաց: ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը խնդրեց կրկնել գրանցումը: «Որ էկրան չկա, ո՞նց ես գրանցում»,- տեղից ասաց Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը: Նույն խմբակցության պատգամավոր Սեյրան Սարոյանն էլ ձեռքով ցույց տալով էկրանի կողմը՝ շարունակեց. «Կինոն չկա, էդ տելեվիզրները միացրեք»: Արա Բաբլոյանն առաջարկեց սկսել աշխատանքները, սակայն Սեյրան Սարոյանը արձագանքեց, որ իրենք չեն գրանցվել:
ԱԺ նախագահը կրկին հայտարարեց, որ նորից են գրանցում կազմակերպում: Էլեկտրոնային համակարգը գործեց, սակայն գրանցված պատգամավորների գրանցման պատկերը հակառակ ցույց տրվեց էկրանի վրա: Գրեթե բոլոր պատգամավորները սկսեցին ծիծաղել. «Թարս ա, թարս եք անում»: Այդ խառնաշփոթի ժամանակ որոշ պատգամավորները գրանցեցին նաեւ բացակաների փոխարեն:
«Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը վարման կարգի վերաբերյալ ձայն խնդրեց եւ անդրադարձավ բացակաների փոխարեն քվեարկությանը: «Եթե այսպես շարունակվեց, ուրեմն օրենսդրական գործունեությունը կթողենք, կզբաղվենք վերակացուական գործունեությամբ»,-ասաց նա: