Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը կարծում է, որ հավաքականի եւ ՄՅՈւ-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի խնդիրները շուտով կլուծվեն: Այս մասին նա նշել է այսօր՝ դեկտեմբերի 15-ին, «Բանանց» ֆուտբոլային ակումբի արհեստական խոտածածով խաղադաշտերի բացումից հետո լրագրողների հետ զրույցում: Հայրապետյանն ասել է, որ թեմայի շուրջ շուտով ինքն էլ հայտարարություն կանի:
«Հենրիխ Մխիթարյանը, կարծում եմ, բոլորդ էլ գիտեք մեծ պրոֆեսիոնալ է, աշխատասեր, նվիրված ֆուտբոլին: Հենրիխ Մխիթարյանն այն ֆուտբոլիստն է, որ այս իրավիճակը չի կարող երկար շարունակվել: Եվ բոլորիդ էլ հայտնի է՝ պատճառն ինչ է, ոչ թե Հենրիխի մարզավիճակը... հրապարակված է բազմաթիվ տեղերում: Մոտ ժամանակներս ինքս էլ կուսումնասիրեմ ու հայտարարություն կանեմ այդ ուղղությամբ: Հենրիխն անպայման կխաղա եւ կուրախացնի բոլորիս»,- ասել է նա:
ՀՀ հավաքականի ավագը «կարմիր սատանաների» մեկնարկային կազմում չի եղել նոյեմբերի 5-ին կայացած Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի 11-րդ տուրի «Չելսիի» դեմ խաղից սկսած: Դրանից հետո միայն 20 րոպե խաղաժամանակ է ստացել 13-րդ տուրի «Բրայթոնի» դեմ խաղում: Ըստ լուրերի՝ Մխիթարյանին ձեռք բերելու ցանկություն ունեն Միլանի «Ինտերը» եւ Դորտմունդի «Բորուսիան»: