Թուրքիայի Էրդողանի անվան համալսարանում զանգվածային թունավորում է.473 մարդ հիվանդանոցում է
Թուրքիայում նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի հայրենի քաղաքում՝ Ռիզեում, նախագահի պատվին անվանակոչված համալսարանում ուսանողների զանգվածային թունավորման դեպք է գրանցվել, գրում է tr.sputniknews.com-ը:
Հիվանդանոց է տեղափոխվել 473 ուսանող: Նրանց մոտ գլխապտույտ և որովայնի շրջանում սուր ցավեր են սկսվել համալսարանի ճաշարանում ճաշելուց հետո:
Ավելի վաղ Թուրքիայում պարբերական զանգվածային թունավորման դեպքեր էին գրանցվում զորամասերում: Միայն Մանիսա նահանգի զորամասերում 1 ամսվա ընթացքում գրանցվել է սննդային թունավորման չորս դեպք, հիվանդանոցներ է տեղափոխվել 731 զինվոր, ձերբակալվել է ճաշարանի 21 աշխատակից: