Սեւանից մինչեւ թունել, Գորիսում, Վարդենյաց լեռնանցքում բուք է, անբավարար տեսանելիություն
ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 8-ին՝ ժամը 17:30-ի դրությամբ, Գավառի, Մարտունու, Արթիկ-Ալագյազ, Վանաձոր-Դիլիջան եւ Գորիս-Սիսիանի ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ մերկասառույց է:
Սեւանի թերակղզուց մինչեւ թունել եւ Գորիսի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին բուք եւ անբավարար տեսանելիություն է: Բքի եւ մերկասառույցի պատճառով Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է ծանրաքաշ մեքենաների համար:
Վարորդներին խորհուրդ է տրվում խուսափել նշված ավտոճանապարհներով երթեւեկելուց:
Անվտանգ երթեւեկությունն ապահովելու նպատակով ճանապարհաշինարարներն ավտոճանապարհներին շուրջօրյա կատարում են մաքրման, աղով ու ավազով մշակման աշխատանքներ: