Ռուբեն Մելքոնյանը դարձել է ԵՊՀ արեւելագիտության ֆակուլտետի դեկան. ընտրություն 1 թեկնածուով
Երեւանի պետական համալսարանի արեւելագիտության ֆակուլտետն այսուհետ կղեկավարի թուրքագետ Ռուբեն Մելքոնյանը: Ֆակուլտետի գիտխորհրդի դեկտեմբերի 5-ին կայացած նիստում Մելքոնյանը դեկանի պաշտոնում ընտրվել է ձայների 21 կողմ եւ 1 անվավեր հարաբերակցությամբ:
ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի հրամանով՝ դեռեւս սեպտեմբերին Ռուբեն Մելքոնյանը նշանակվել էր արեւելագիտության ֆակուլտետի դեկանի պաշտոնակատար:
Նախկին դեկան Գուրգեն Մելիքյանը, ինչպես պատասխանեցին բուհի լրատվական ծառայությունից, պաշտոնից ազատվել է սեփական դիմումի համաձայն:
Դեկանի ընտրությունը կայացել է մեկ թեկնածուով: Ռուբեն Մելքոնյանը մրցակից չի ունեցել:
Նորանշանակ դեկանը 2009 թվականից ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ էր, 2010-ից Թյուրքագիտության ամբիոնի դոցենտ է: Նրա գիտական հետաքրքրությունների շրջանակը ներառում է Թուրքիայի ազգային փոքրամասնությունների, բռնի կրոնափոխ հայության խնդիրները, ինչպես նաեւ հայկական թեմատիկան թուրքական գրականության մեջ: