Նիստը վարում եմ այնպես, ինչպես նպատակահարմար եմ գտնում. Արփինե Հովհաննիսյան
Խորհրդարանում քիչ առաջ միջադեպ տեղի ունեցավ նիստը վարող ԱԺ փոխխոսնակ Արփինե Հովհաննիսյանի եւ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Խոսրով Հարությունյանի միջեւ:
Պատճառը ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանի՝ ՀՔԾ քննիչներին ուղղված ելույթն էր: Փաշինյանը վարման կարգով իր ելույթի ժամանակ խոսեց Հատուկ քննչական ծառայությունում քննիչների սենյակներում կախված Սերժ Սարգսյանի նկարի մասին, նշելով, որ իր համապատասխան հարցումին պատասխան չի ստացել, եւ հորդորելով քննիչներին հանել նկարները, եթե նրանք Սերժ Սարգսյանին իրենց պապը կամ հայրը չեն համարում:
Այս հայտարարությունը խիստ վրդովվեցրեց Խոսրով Հարությունյանին, որը նիստը վարող Արփինե Հովհաննիսյանին նկատողություն արեց Փաշինյանի խոսքը չընդհատելու համար:
«Հարգելի գործընկերներ արձանագրեք, ձեր մտքերի փոխանակման համար հերթագրումները եւ ելույթները չեն վերաբերվում օրակարգին»,- Նիկոլ Փաշինյանին ասաց Հովհաննիսյանը, իսկ Խոսրով Հարությունյանին պատասխանեց. «Ընդհատեցի, պարոն Հարությունյան»:
ՀՀԿ-ական պատգամավորին այս բացատրությունը չբավարարեց, նա շարունակեց տեղից ինչ-որ բաներ ասել:
«Պարոն Հարությունյան ես նիստը վարում են այնպես, ինչպես նպատակահարմար եմ գտնում, եւ ինչպես օրենքն է»,- շատ խիստ արձագանքեց Արփինե Հովհաննիսյանը:
Վերջինս հիշեցնենք ՀՀԿ-ում վերջին շրջանում թիրախավորված անձ է, պարբերաբար մամուլում տարբեր բովանդակության լուրեր են հայտնվում նրա մասին՝ սկսած նրանից, որ ձգտում է 2018-ին հետո ԱԺ նախագահ դառնալ, վերջացրած մանր ինտրիգների մասնակցության մասին լուրերով: Այս միջադեպից հետո, Արփինե Հովհաննիսյանի թշնամիների բանակը, ինչ-խոսք, մի քանի հոգով կավելանա: