Վանաձորի Չերկասի փողոցով երթեւեկելու համար նավակներ են պետք. Լուսանկարներ
«Հայկական ժամանակ»-ին ահազանգած բնակիչները հայտնել են, որ իրենց փողոցը երբեւէ չի ասֆալտապատվել, միայն ամեն քաղաքապետի ընտրությունների ժամանակ մեկ կամ երկու բեռնատար խիճ են բերել թափել ու հեռացել, խոստանալով, որ ընտրվելուց հետո կհիմնանորոգեն, սակայն խոստումներն այդպես էլ մնացել են օդում կախված. «Էլ քաղաքապետի թեկնածու ու քաղաքապետ չմնաց, որ չգար ու չխոստանար, ընտրվելուց հետո մոռանում են իրենց խոստումները»,- մեզ հետ զրույցում նշեց բնակիչներից մեկը:
Չերկասի փողոցով հրաժարվում են երթեւեկել տաքսի մեքենաները, իսկ բնակիչները, ովքեր արտասահմանյան մակնիշի մեքենաներ ունեն, այն կայանում են իրենց շենքերից բավականին հեռու, քանի որ փողոցով մեքենա վարելը լուրջ վնասներ է պատճառում ավտոմեքենային: «Ես իմ ավտոյով չեմ կարողանում հայաթ մտնել, էսքան, ամեն տարի նույն պատմությունն ա, հա վերջապես ե՞րբ են հիշելու էս փողոցի մասին»,-դժգոհում են բնակիչներն ու հավելում, որ ամեն տարի բնակիչներով գումար են հավաքում ու սեփական ուժերով տեխնիկա վարձում, ճանապարհը հարթեցնում: Այսօր արդեն բնակիչներն էլ ի վիճակի չեն գումար հավաքել. «Մենք չենք կարող ամեն ամիս գումար հավաքել, թանկ տեխնիկա վարձակալել ու փողոց նորոգել, վերջապես քաղաքապետարան գոյություն ունի, քաղաքապետ գոյություն ունի, ով լավ կլիներ մի անգամ էլ էս փողոցի մասին մտածեր»:
Բնակիչները դիմել են քաղաքապետարան, որտեղից իրականության հետ աղերս չունեցող պատասխաններ են տվել, կարճ ասած` հուսադրող ոչ մի պատասխան. «Եթե չեն գալիս սարքեն, թող չգան, գոնե գումար թող փոխանցեն, մենք տեխնիկա վարձակալենք, տրակտոր ու շիբին բերենք փողոցը սարքենք…ահավոր ա, վերջապես մենք էլ ենք մարդ»:
Քաղաքապետարանի կոմունալ տնտեսության, բնակֆոնդի եւ համատիրությունները համակարգող բաժնի պետ Կարեն Պառավյանը «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ քաղաքապետարանի կողմից այս տարի որեւէ աշխատանք չի կատարվելու նշված փողոցի վրա, քանի որ նախ՝ բյուջեի մեջ բարեկարգման նպատակով տող չկա, այնուհետ նաեւ` բյուջեում փող չկա: