ԼՂ հակամարտությունը կարգավորող ուղիներ են ուրվագծվել. Լավրով
Շատ ուղղությունները, որոնք պետք է բերեն ԼՂ հակամարտության կարգավորման ուղղությամբ արդյունքի, արդեն ուրվագծվել են: Այդ մասին Բաքվում հայտարարել է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը, գրում է Ռիա Նովոստին:
«Հակամարտությունը ոչ ոքի ձեռնտու չէ, պետք է փնտրել լուծումներ, առավելևս, որ շատ և շատ ուղղություններ, որոնք պետք է բերեն արդյունքի, արդեն ուրվագծվել են», Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ բանակցություններից հետո ասել է Լավրովը:
Լավրովը հայտնել է նաև, որ նախարարները բանակցությունների ընթացքում կարծիքներ են փոխանակել ուղղությունների վերաբերյալ, որոնք կարող են բերել հակամարտության կարգավորման: «Որպես երեք համանախագահներից մեկը՝ մենք աշխատելու ենք երկու կողմերի համար ընդունելի կարգավորման խաղաղ ճանապարհի վրա», ասել է Լավրովը:
ՌԴ արտգործնախարարը հավելել է`դիվանագիտությունը կարող է օգնել առաջ շարժել ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացը «մեռած կետից»: