Ադրբեջանում հերքում են. Նաիրա Զոհրաբյանը և Արփինե Հովհաննիսյանը Բաքու չեն մեկնի
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հերքում են հայկական տպագիր մամուլում տարածված տեղեկությունը, թե 2018-ի մարտին Ադրբեջանի մայրաքաղաքում կայանալու է ԵԽԽՎ միգրացիայի և փախստականների հանձնաժողովի նիստը, որին մասնակցելու նպատակով Բաքու են մեկնելու Նաիրա Զոհրաբյանը և Արփինե Հովհաննիսյանը:
ԵԽԽՎ-ում Ադրբեջանի պատվիրակության ղեկավար Սամեդ Սեիդովը հայտարարել է, որ այդ տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը:
«Նշված հանձնաժողովի նիստը Բաքվում կայացել է 2017-ի մարտին, իսկ համաձայն Եվրոպայի խորհրդի կանոնների, նույն հանձնաժողովի նիստը միևնույն քաղաքում կարող է կայանալ միայն երեք տարին մեկ անգամ», - ասել է Սաիդովը:
Ադրբեջանցի խորհրդարանականը հերքել է նաև հետագայում որևէ հայ պատգամավորի հնարավոր մասնակցությունը Բաքվում ԵԽԽՎ շրջանակներում կայանալիք որևէ այլ նիստի: Ընդ որում Սաիդովի խոսքով, առաջիկայում Եվրոպայի խորհուրդը չի ծրագրում որևէ նիստ անցկացնել Ադրբեջանի մայրաքաղաքում: