Ժնեւում մեկնարկել է Սերժ Սարգսյանի եւ Իլհամ Ալիեւի հանդիպումը. լուսանկարներ
Ժնեւում արդեն մեկնարկել է Սերժ Սարգսյանի եւ Իլհամ Ալիեւի հանդիպումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հովանու ներքո: Հայաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումների նկատմամբ միշտ մեծ ուշադրություն է լինում, սակայն այս հանդիպումն առանձնանում է իր նշանակությամբ, քանի որ առաջինն է մեկուկես տարվա ընդմիջումից հետո:
Միջազգային միջնորդները հույս ունեն, որ այս հանդիպումից հետո կվերականգնվի ղարաբաղյան բանակցությունների բնականոն ընթացքը, թեեւ շատ վերլուծաբաններ եւ միջազգային վերլուծական կենտրոնների փորձագետներ չեն կիսում այս լավատեսությունը:
Բանն այն է, որ բանակցություններում Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման տարբերակների բովանդակային քննարկում վաղուց այլեւս տեղի չի ունենում: Փոխարենը Հայաստանը պնդում է բանակցությունների համար խաղաղ պայմաններ ապահովելու նպատակով զինադադարի պայմանագրերը հարգելու եւ վստահության մթնոլորտ ստեղծելու միջոցներ ձեռնարկել: Ադրբեջանական կողմը, պնդում է՝  որեւէ քայլ անելուց առաջ հայկական զորքերը դուրսբերել հայկական ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքներից:
Ժնեւում ահա այս բազայով են սկսվում բանակցությունները, որոնց արդյունքների մասին հայտնի կդառնա դրանց ավարտից հետո: