Դե սուտ ա, ուրեմն մի շարունակի. Կարեն Կարապետյանը վեճի բռնվեց քաղաքացու հետ (տեսանյութ)
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը գյուղատնտեսության նախարար Իգնատի Առաքելյանի հետ այսօր այցելեց գյուղատնտեսական էքսպո, որի ժամանակ մի տղամարդ մոտեցավ վարչապետին եւ իր խնդրով դիմեց: Վարչապետի եւ քաղաքացու հարցուպատասխանը ներկայացնում ենք ստորեւ, առանց խմբագրման:
Քաղաքացի- Սեփականաշնորհած բնակարանս խլել են: Էս 10 տարի ա փողոցներում եմ:
Վարչապետ- Նամակ ունե՞ք:
Քաղաքացի -15 տարի ա դիմում եմ գրում:
Վարչապետ -Նամակ ունե՞ք հիմա:
Քաղաքացի - Հիմա ձեռքում՝ ոչ:
Վարչապետ -Դե կապնվեք…
Քաղաքացի -Զրկված եմ բոլոր իրավունքներից: Կապնվել եմ, Ստեփանյան Վահեն (Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար, հեղ.) ոչ մի բան չի արել:
Վարչապետ -Դե, կարող ա չի հասնում անելը:
Քաղաքացի - Ոչ, ես ուզում եք փաստերը ներկայացնեմ, անհերքելի փաստերը: Էդ ձեւ հանձնարարելով՝ ոչ մի բան չի կատարվում, սաղ սուտ ա, միայն, եթե ընդունեք փաստերը, ես…
Վարչապետ -Դե, եթե սուտ ա, ուրեմն էդ դեպքում մի շարունակի: Լսի, յուրաքանչյուրին, որ ես ընդունեմ, օրս կհերիքի՞: Քեզ ասում եմ նամակդ տուր…
Քաղաքացի - Քաղաքապետ ժամանակ մոտեցել եմ, Վահեին հանձնարարեցիք, մինչեւ այսօր ոչինչ չի արվել:
Վարչապետ – Կարող ա պետք չի անել:
Քաղաքացի - Ո՞նց պետք չի:
Վարչապետ - Հենց տենց:
Քաղաքացի -Ինձ սեփականաշնորհել են կառավարությունից բնակարան, որ փողոցներո՞ւմ լինեմ, որ խլե՞ն ձեռքիցս:
Վարչապետ -Նամակդ ներկայացրու պարոն Մինասյանին, կարողա չեն խլել, դա քո պատկերն է:
Քաղաքացի - Ներկայացրել եմ, ոստիկանությունը հանցավոր գործունեությամբ ա զբաղված, խոշտանգումներ ա անում:
Այս երկխոսությունից հետո Կարեն Կարապետյանը շրջվեց եւ շարունակեց շրջայցը էքսպոյի բացօթյա ցուցադրության հատվածում: