Պատգամավորի տունը պետք է հարմարավետ լինի. Կարինե Պողոսյանն ԱԺ-ի տան վարձից չի հրաժարվում
«Ծառուկյան» խմբակցության ԱԺ պատգամավոր, նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի ազգականուհին` Կարինե Պողոսյանը, մեկն է այն պատգամավորներից, ովքեր դիմել են ԱԺ ղեկավարությանը, որպեսզի կառույցը փոխհատուցի Երեւանում վարձակալած իրենց բնակարանի վարձակալության վճարը:
Armtimes.com-ն այսօր ԱԺ-ում Պողոսյանից հետաքրքրվեց, թե արդյո՞ք նա չի ցանկանում իր գործընկեր Վարդան Ղուկասյանի նման հրաժարվել այդ գումարից:
- Տիկին Պողոսյան, չե՞ք ցանկանում դուք եւս հրաժարվել այդ գումարից:
- Ի՞նչ հարց է, չկա նման բան, ի՞նչ հետ տալու մասին է խոսքը: Դա ցանկացած պատգամավորի օրինական իրավունքն է, եւ մենք օգտվում ենք մեր այդ իրավունքից:
- Այդ գումարը (ԱԺ-ն տրամադրում է մինչեւ 100 հազար դրամ) բավարարո՞ւմ է ձեզ Երեւանում բնակարան վարձակալելու համար: Նկատի ունեմ, դուք այդ գումարը կրկնապատկու՞մ եք, կամ ինչ-որ մաս ավելացնու՞մ եք:
- Ինձ այդ գումարը բավարարում է, ես չեմ լրացնում: Բավարարվում եմ այնքանով, որքան հատկացնում են ինձ:
- Իսկ ինչպիսի՞ն պետք է լինի պատգամավորի տունն`ըստ ձեզ:
- Պատգամավորի տունը, բնականաբար, պետք է ունենա հարմարավետ պայմաններ:
- Եվրովերանորոգումը նկատի ունե՞ք:
- Ես չեմ կարծում, որ եվրովերանորոգումը պարտադիր է:
- Այդ դեպքում, Երեւանի ծայրամասերում կարելի է 50-60 հազար դրամով եւս տուն վարձել: Ինչու՞ եք հենց օգտվում առավելագույն 100 հազար դրամից: Ճոխ բնակարա՞ն եք ցանկանում վարձակալել:
Դուք չեք թողնում, որ ես աշխատեմ:
Կարինե Պողոսյանի տունը Արարատի մարզի Մխչյան գյուղում է: Այս բնակավայրից մայրաքաղաք հասարակական տրանսպորտով կարելի է հասնել 40 րոպեում: