Ռուսաստանը քայլեր է կատարում իր շահերի համար. Արարատ Զուրաբյանը՝ ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու մասին
Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը շարունակում է քննարկել ԵԱՏՄ-ից դուրս գալու «Ելք» խմբակցության առաջարկած նախագիծը: «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Արարատ Զուրաբյանը, լսելով «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանի հիմնավորումները, ասաց.
«Ռուսաստանը բավականին տարօրինակ պետություն է: Ժամանակ առ ժամանակ այս կամ այն պետությանն  է պաշտպանում: Ես սա նորմալ եմ համարում, նա երկիր է, որ քայլեր է կատարում իր շահերի համար: Այս հարցին պետք է մոտենալ շատ զգուշավոր: Մենք հիմա մի գործընթացի մեջ ենք, որ այս քայլը կատարելը կարող է ճակատագրական լինել: Այստեղ մեր պետության շահերն է»,- ասաց «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Արարատ Զուրաբյանը:
Փաշինյանը, պատասխանելով Զուրաբյանին, կարեւորեց Հայաստանի ինքնիշխանության պահպանումը:
«Մենք կարեւոր հարց ենք համարում Հայաստանի ինքնիշխանության պահպանումը: Մեր անկումը տեղի է ունենում այն ժամանակ, երբ գերտերություններից որեւէ մեկն անհամաչափ ազդում է մեզ վրա»,- պատասխանեց Նիկոլ Փաշինյանը: