«Լուսավոր Հայաստան»-ի դպրոցը գործունեությունը կսկսի հոկտեմբերից. ԵՄ դեսպանը եւս կդասվանդի
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության լիբերալ քաղաքական դպրոցի առաջին ուսումնական փուլը կսկսվի հոկտեմբերի 1-ին: Այս մասին այսօր՝ սեպտեմբերի 27-ին քաղաքական դպրոցի բացման ժամանակ ասաց դպրոցի տնօրեն Հայկ Կոնջորյանը:
«Դասընթացը կտեւի չորս ամիս եւ կշարունակվի մինչեւ փետրվար: Վերջում մեր շրջանավարտներին կտրվեն համապատասխան վկայականներ: Դասընթացը լինելու է, ինչպես տեսական, այնպես էլ` գործնական: Հանդիպումներ են նախատեսվում տարբեր քաղաքական գործիչների, մասնագետների եւ կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ»,- նշեց Կոնջորյանը:
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության քաղաքական դպրոցում ոչ միայն ուսումնասիրելու են քաղաքագիտություն, այլ նաեւ՝ տնտեսագիտություն:
«Դասավանդման հիմքը լինելու է ժողովրդավարությունը եւ ժողովրդավարությանը նպաստող հանգամանքները: Դասերը լինելու են երեկոյան ժամերին, քանի որ  մեր դպրոցում սովորողների մեջ կան նաեւ աշխատողներ»,-ասաց տնօրեն Հայկ Կոնջորյանը:
Դպրոցում դասավանդելու են  ոչ միայն երկրի հայտնի քաղաքական գործիչները, այլ նաեւ՝ դիվանագիտական կառույցների ներկայացուցիչներ: Դպրոցի բացման միջոցառմանը հրավիրված Եվրամիության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին հայտարարեց, որ սիրով կդասավանդի «Լուսավոր Հայաստանի» քաղաքական դպրոցում:
Միջոցառմանը ներկա են նաեւ «Ելք» խմբակցության պատգամավորներ Մանե Թանդիլյանը, Նիկոլ Փաշինյանը, Էդմոն Մարուքյանը եւ այլք: