Արտաշատում ՀՀԿ-ի թեկնածուն կլինի Կարեն Բենիամինյանը
ՀՀԿ-ն Արտաշատի քաղաքապետի ընտրություններում վերջնական որոշում է կայացրել. նոյեմբերի 5-ին կայանալիք համայնքապետի ընտրություններում Արտաշատում ՀՀԿ թեկնածուն կլինի վարչապետի որոշմամբ համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար նշանակված Կարեն Բենիամինյանը: Այս տեղեկությունը armtimes.com-ի հետ զրույցում հաստատեց ՀՀԿ Արարատի մարզային կառույցի ղեկավար, ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ալիկ Սարգսյանը:
«Երբ առաջադրման ժամանակը գա, հենց Կարեն Բենիամինյանն էլ առաջադրվելու է, որպես ՀՀԿ-ի թեկնածու: Դա վերջնական որոշում է, իսկ այլ թեկնածուների մասին այս պահին որեւիցե տեղեկություն չունեմ: Բենիամինյանը մեր երիտասարդական թեւի ներկայացուցիչ է, մեր լավ կադրերից»,- ասաց Ալիկ Սարգսյանը:
Մեր հարցին՝ Արտաշատի փոխքաղաքապետ Գագիկ Պողոսյանի հրաժարականը որքանո՞վ կապ ուներ թեկնածուի հարցում ՀՀԿ վերջնական դիրքորոշման հետ, Ալիկ Սարգսյանն ասաց, որ Պողոսյանի հրաժարականը հենց Պողոսյանի գործն է, ինքը տեղյակ չէ այդ հրաժարականից: