Թիվ 35 երթուղու 4 ուղեւոր վերակենդանացման բաժանմունքում են. վիճակները միջին ծանրության է
Թիվ 35 երթուղին սպասարկող «HIGER» մակնիշի ավտոբուսի վթարից տուժած 4 ուղեւորներ գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում: Այս մասին armtimes.com-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց «Աստղիկ» բժշկական կենտրոնի գլխավոր բժիշկ Ռոբերտ Կուրղինյանը:
«Մեզ մոտ ընդունվել է վեց քաղաքացի, որից երկուսը բուժօգնություն ստացել են ամբուլատոր պայմաններում, քանի որ ունեցել են միայն քերծվածքներ, իսկ չորս հոգին վերակենդանացման բաժանմունքում են: Նրանց հսկում են տարբեր մասնագետներ, տուժածների առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության»,-ասաց գլխավոր բժիշկը:
Կուրղինյանի խոսքով`վերակենդանացման բաժանմունքում գտնվողները 40-83 տարեկան քաղաքացիներ են: Բժշկի տեղեկացմամբ`վնասվել են նրանց ոտքերը, ձեռքերը եւ կրծքավանդակները, թեեւ կյանքերին վտանգ չի սպառնում:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 21-ին, ժամը 17:31-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Շերամի փողոցում գտնվող լողավազանի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ:
Դեպքի վայր էր մեկնել երկու մարտական հաշվարկ և Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խումբը:
Պարզվել է, որ թիվ 35 երթուղին սպասարկող «HIGER» մակնիշի 4461S պետհամարանիշով ավտոբուսը (վարորդ՝ Հ. Ա.) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և բախվել է պատին:
Փրկարարները դուրս են բերել տուժածներին: Ուղևորներ՝ 1965 թ. ծնված Գ. Կ.-ը, 1934 թ. ծնված Բ. Պ.-ն, 1974 թ. ծնված Դ. Ս.-ը, 1952 թ. ծնված Զ. Մ.-ը, 1962 թ. ծնված Ե. Ս.-ը և 2000 թ. ծնված Ն. Ս.-ը հոսպիտալացվել են «Աստղիկ» ԲԿ, որտեղ Գ. Կ.-ի, Բ. Պ.-ի և Դ. Ս.-ի առողջական վիճակը բժիշկները գնահատել են կայուն, իսկ Զ. Մ.-ի, Ե. և Ն. Ս.-երի առողջական վիճակը՝ բավարար: