«Անո», «պարոն Բախշյան». ՀՀԿ-ի ավագանին՝ Անահիտ Բախշյանին
Երբ Երեւանի ավագանու այսօրվա նիստի ժամանակ «Ելք» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանը ներկայացրեց մայրաքաղաքի փողոցները վերանվանելու հարցը եւ զբաղեցրեց իր տեղը, դահլիճում իրարանցում սկսվեց:
Armtimes.com-ի թղթակիցը քաղաքապետարանից փոխանցում է, որ Երեւանի ավագանու Հանրապետական խմբակցության անդամ Արմեն Սահակյանը այդ պահին սկսել է անհարգալից տոնով խոսել «Ելք» խմբակցության անդամ Անահիտ Բախշյանի հետ:
«Վերջինիս դիմում էր «Անո», «պարոն Բախշյան»-ով: Այդ ամենից հետո վիճաբանություն սկսվեց «Հանրապետական» եւ «Ելք» խմբակցության անդամների միջեւ: «Ելք» խմբակցության անդամ Ալեն Սիմոնյանը դիմելով Տարոն Մարգարյանին՝ առաջարկեց կարգի հրավիրել ավագանու անդամին: Տարոն Մարգարյանն էլ բոլորին հորդորեց լինել հարգալից եւ չխանգարել նիստը»,- փոխանցում է մեր թղթակիցը: