Վահագն Սիմոնյանը (Պոնչո) ահազանգում է՝ որդիներն առեւանգված են. երեխաները հերքում են. վիդեո
Դերասան Վահագն Սիմոնյանն անհանգստացած է իր որդիների՝ Գուրգեն եւ Վիգեն Սիմոնյանների համար: Նա վստահ է, որ իր 10 եւ 14 տարեկան տղաների կյանքին վտանգ է սպառնում: Այսօր՝ օգոստոսի 17-ին, նա լրագրողներին հրավիրել էր իր բնակարան այդ մասին պատմելու համար:
«Երեխաներս պատանդ են, փրկեք, բերեք: Երեխաներս պատանդ են «Ջամբո» ռեստորանային համալիրում: Ես չգիտեմ՝ ինչու, ես չեմ կարող խոսել, երեխաներիս կյանքը վտանգի մեջ է: Կփրկեք, կբերեք երեխաներիս այդ տարածքից, ես կխոսեմ»,- ասաց նա՝ ավելացնելով, որ դիմել է 911, սակայն իրեն ոչնչով չեն օգնել:
Այս հայտարարության հետ կապված խոսել են նաեւ նրա երեխաները, նախկին կինը եւ վերջինիս ամուսինը՝ «Ջամբո» ռեստորանային համալիրի սեփականատերը:
«Ասացի՝ ինձ այստեղ ծեծում են, հազիվ եմ փախել, ուզում էի տեսնել ինչպես կարձագանքի, կգա, թե չի գա, չեկավ»,- Գագիկ Շամշյանի հետ հարցազրույցում ասել է դերասանի ավագ որդին:
Տղան նաեւ նշել է, որ իրենց ոչ մի վտանգ չի սպառնում եւ ոչ ոք նրանց որպես պատանդ չի պահում: Նրանց մայրն իր հերթին կարծիք է արտահայտել, որ Վահագն Սիմոնյանն այսպիսով՝ պարզապես փորձում է գրավել հանրության ուշադրությունը: