Գյումրիում, որպես բժշկական քոլեջի շենքի գնորդ, վարչապետի անուն է շրջանառվում. նա հերքում է
Armtimes.com-ը հուլիսի 20-ին լուսաբանելով ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գաղտնի այցը Գյումրի, տեղեկացրել էր, որ նա շրջայց է կատարել Գյումրու «Սամարիթեր վերականգնողական կենտրոն» եւ «Բարձրավոլտ էլեկտրական ցանցեր» ընկերություններում, հատուկ այցել էր նաեւ Կումայրի պատմական կենտրոնում գտնվող Գյումրու պետական բժշկական քոլեջի երկհարկանի շենք:
Ինչ վերաբերում է վերոնշյալ ընկերություններում շրջայցին, կառավարության ղեկավարը պատասխանելով armtimes.com-ի հարցերին, տեղեկացրել էր, որ դիտայցի նպատակն է ուսումնասիրել նշված տարածքները՝ պետական գերատեսչություններն ավելի ռացիոնալ տեղաբաշխելու, եւ ծառայություններն ավելի հասանելի դարձնելու համար:
Այլ կերպ ասած, վարչապետը մտադրություն ունի վերոնշյալ կառույցները եւս տալ մասնավորի` հյուրանոց կամ այլ ժամանցի օբյեկտի վերածելու համար: Հետաքրքիրն այն է, որ պետական բժշկական քոլեջը գտնվում է վարչապետի ընտանիքի կողմից ձեռք բերված շինության` նախկին «Ջրահարս» ռեստորանի կողքին, որտեղ այժմ ակտիվ շինարարություն է ընթանում:
Գյումրիում խոսվում է, որ բժշկական քոլեջի շենքը հենց վարչապետն է ցանկանում ձեռք բերել եւ ներդրում կատարել: Այս տեղեկությունները, թեեւ Կարապետյանը հերքեց: Վերջինս պատասխանելով մեր գրավոր հարցմանը, մասնավորապես, նշել էր.
«Ի պատասխան Ձեր հարցմանը հայտնում ենք, որ ՀՀ վարչապետը կամ նրա ընտանիքի անդամները Ձեր նշած շենքը չեն գնել, և նման մտադրություն չունեն»,- վարչապետին ուղարկված հարցմանը պատասխանելով՝ գրել էր նրա մամուլի խոսնակը:
«Կումայրի» պատմական արգելոց թանգարանի ղեկավարությունից armtimes.com-ին տեղեկացրեցին, որ կառույցի հետ կապված որեւէ որոշում դեռ չկա: