Ժիրայր Սեֆիլյանի գործով դատավորը սանկցիա կիրառեց հանրային պաշտպանի նկատմամբ
Աջափնյակ եւ Դավիթաշեն վարչական շրջանների ընդանուր իրավասության դատարանի դատավոր Տաթեւիկ Գրիգորյանը խորհրդակցական սենյակից վերադառալով նախազգուշացման տեսքով սանկցիա կիրառեց հանրային պաշտպան Աննա Ջուվանովայի նկատմամբ:
Հիշեցնենք, որ դատարանը որոշել էր Ջուվանովային ներգրավվել որպես Գալուստ Գրիգորյանի պաշտպան: Գրիգորյանը, սակայն հրաժարվել էր հանրային պաշտպանի ծառայությունից, ինչից հետո Անան Ջուվանովան ասաց, որ իր ներկայությունը կկրի ձեւական բնույթ կկրի, ուստի ինքը կլքի պաշտպանների համար նախատեսված տեղը եւ կտեղափոխվի ունկնդիրների շարքը: Նախագահող դատավորը հայտարարել էր, թե Ջուվանովան առանց դատարանի թույլտվության լքել է նիստերի դահլիճը, ուստի հեռանում է խորհրդակցական սենյակ՝ նրա վարքագծի վերաբերյալ որոշում կայացնելու:
Այնուհետեւ դատարան բերվեց ամբաստանյալ Գեւորգ Սաֆարյանը: Դատավոր Գրիգորյանը պարզաբանեց, որ քանի որ նրա պաշտպան Տիգրան Եգորյանը երեք եւ ավելի անգամ բացակայել է նիստերից, ապա հանրային պաշտպան պետք է ներգրավվի:
Գեւորգ Սաֆարյանը հայտնեց, որ ինքն իր պաշտպանից չի հրաժարվել եւ իր շահերը պետք է պաշտպանի Տիգրան Եգորյանը: Այնուամենայնիվ, դատարանը որոշեց Սաֆարյանի պաշտպան ներգրավվել հանրային պաշտպան Աննա Ջուվանովային: