Հրաչյա Հարությունյանը տեղափոխվել է Նուբարաշեն ՔԿՀ
Երեկ Մոսկվայից Հայաստան տեղափոխված հայ վարորդ Հրաչյա Հարությունյանը տեղափոխվել է «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկ: Այս մասին armtimes.com-ի հետ զրույցում ասացին արդարադատության նախարարության լրատվականից:
Հրաչյա Հարությունյանի պատիժը կրելու վայրը որոշում է Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության տեղաբաշխման հանձնաժողովը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Ռուսաստանի Դաշնությունում դատապարտված Հրաչյա Հարությունյանը 20.07.2017թ-ին տեղափոխվել է Հայաստանի Հանրապետություն՝ «Դատապարտյալների փոխանցման մասին» 1983թ. եվրոպական կոնվենցիայով սահմանված կարգով պատժի մնացած մասը կրելու համար: