Դուք անհարգալից վերաբերմունք եք դրսեւորում. դատավորը՝ պաշտպան Արայիկ Պապիկյանին. տեսանյութ
Ժիրայր Սեֆիլյանի գործով ամբաստանյալ Ներսես Պողոսյանի պաշտպան Արայիկ Պապիկյանը հայտարարեց, որ ինքը չի կարող մասնակցել դատական նիստին, քանի որ իր պաշտպանյալն իրեն նման լիազորություն չի տվել:
«Դուք անհարգալից վերաբերմունք եք դրսեւորում: Դուք իրավասու չեք հեռանալու նիստերի դահլիճից առանց դատարանի թույլտվության: Եթե դուք հեռանաք, դատարանը կարձանագրի, որ 3 անգամ անընդմեջ նիստին չեք մասնակցել, դրա իրավական հետեւանքները դուք հասկանում եք»,- հայտարարեց դատավորը:
Պապիկյանը, սակայն պնդեց, որ առանց իր պաշտպանյալի թույլտվության չի կարող մասնակցել նիստին, եւ լքեց դահլիճը: Դատարանի դահլիճում ներկա գտնվողները նրան ծափահարություններով ճանապարհեցին: Դատավորը կրկին ընդմիջում հայտարարեց, սակայն լսելի չէր ինչ պատճառով: