Գյումրու շուկայի աշխատակիցները փակել են կենտրոնական հրապարակը, մտել քաղաքապետարան. Վիդեո
Վաղ առավոտից Գյումրիում արտակարգ իրավիճակ է ստեղծվել: Գյումրու կենտրոնական շուկայի եւ Լիանա տոնավաճառի աշխատակիցներն առավոտյան գալով աշխատանքի տեսել են, որ շուկայի եւ տոնավաճառի մուտքը փակ է բետոնյա պատնեշով /բորդյուրով/:
Armtimes.com-ի հետ զրույցում աշխատակիցները տեղեկացրեցին, որ սա դիտավորյալ կատարած քայլ է, որպեսզի նշյալ վայրերից քաղաքացիները գնումներ չկատարեն:
Շուկայի եւ տոնավաճառի աշխատակիցներն այլ ելք չունենալով՝ մեքենաներով փակեցին Գյումրու կենտրոնական հրապարակի երթեւեկությունը՝ քաղաքապետարանի հարակից հատվածից: Նրանք պահանջում էին, որ իրենց խնդրին լուծում տա քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը, սակայն վերջինս այդպես էլ բողոքավորների մոտ չեկավ: Քաղաքացիները մեծ դժվարությամբ կարողացան ճեղքել Բալասանյանի թիկնապահների եւ ոստիկանների պատնեշը եւ մտնել քաղաքապետարանի նախամուտք, որտեղ նրանց դիմավորեց փոխքաղաքապետ Վաղարշակ Մխիթարյանը: