4 խմբակցությունները հիմնականում սատարում են «Պատիվ ունեմ» եւ «Ես եմ» ծրագրերին.Վ. Սարգսյան
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը նախարարությունում հրավիրած մամուլի ասուլիս ժամանակ հայտարարեց, որ Ազգային Ժողովի 4 խմբակցություն սատարում են «Պատիվ ունեմ» եւ «Ես եմ» ծրագրերին:
«Ավարտին են մոտենում «Ես եմ» եւ «Պատվի ունեմ» ծրագրերի հանրային քննարկումները: Երեկ մեծ հանդիպում ենք ունեցել մեր մտավորականության հետ, ընդհանուր առմամբ, դրական արձագանք ենք ստանում, մանրամասն քննարկել եմ ԱԺ-ի 4 խմբակցության հետ, ստացել եմ հիմնականում սատարող կարծիքներ: Ես շատ եմ կարեւորում եւ կուզեմ, որ ԱԺ-ում քննարկման ժամանակ դրանք վերկուսակցական հարթակում լինեն»,- հայտարարեց Վիգեն Սարգսյանը:
Նախարարի խոսքով, զուգահեռ անցկացվում է սոցհարցումներ, մարզային քննարկումների փուլ է սկսվել, մարզերում եւս տարբեր սցենարներով քննարկվում է նշված ծրագրերը: Շտկումներին ու առաջարկներ, վերջնական տարբերակում նախարարությունը կներառի ծրագրում: «Հուլիսի վերջ կամփոփենք եւ կկայացնենք վերջնական որոշում այդ ծրագրերն իրականացնելու-չիրականացնելու մասին: Եթե իրականացնենք, ապա օգոստոսին կանցնենք կառավարություն, սեպտեմբերին՝ ԱԺ»,- ասաց Վիգեն Սարգսյանը: