ՊԲ զորավարժությանը հետեւում են Ադրբեջանում. Հայաստանը պատրաստվում է Ադրբեջանի հարձակմանը
Ադրբեջանական լրատվակայքերը լուսաբանում են ՊԲ առանձին մոտոհրաձգային բրիգադներից մեկի հունիսի 26-ին անցկացված մարտական կրակով գումարտակային մարտավարական զորավարժությունը, որի մտահղացմամբ կասեցվել է պայմանական հակառակորդի հանկարծակի հարձակումը:
Հայաստանը պատրաստվում է ադրբեջանական բանակի հարձակմանը, գրել են ադրբեջանական լրատվամիջոցները եւ մեջբերել ՊԲ տարածած հաղորդագրությունը, որում նշված է, որ զորավարժության ընթացքում պայմանական մարտադաշտում հակառակորդի հանկարծակի հարձակման ժամանակ ուժեղացված մոտոհրաձգային գումարտակը կենտրոնացման շրջանում նախորոշված կրակային բնագծեր է զբաղեցրել, կասեցրել է հակառակորդի գրոհը:
Այնուհետեւ անցել է հակահարձակման, վերականգնել է առաջնագիծը եւ զբաղեցրել է առավել նպաստավոր բնագծեր եւ անցել է պաշտպանության:
Զորախաղերի ընթացքում ուշադրություն է դարձվել նաեւ կապի եւ ղեկավարման համակարգերին, ստորաբաժանումների եւ զորատեսակների փոխգործակցությանը, անձնակազմի կատարողական կարգապահությանը: