Հայաստանում բնակարանային գողությունը եկամտաբեր եւ ապահով զբաղմունք է. Նիկոլ Փաշինյան
ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը քիչ առաջ իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել նշելով, որ հայ իրավապահների կողմից բնակարանային գողության դեպքերը չեն բացահայտվում այնքան, որ այն Հայաստանում դառնում է եկամտաբեր զբաղմունք: Փաշինյանը, մասնավորապես, գրել է.
«2016 թվականին Հայաստանում տեղի ունեցած 1250 բնակարանային գողությունների 67 տոկոսը կամ 837 դեպքը չի բացահայտվել:
Սա, թերեւս, ՀՀ իրավապահ մարմինների կողմից բաց հրավեր է՝ զբաղվել բնակարանային գողություններով: Փաստորեն, դա ոչ միայն եկամտաբեր, այլեւ ապահով զբաղմունք է Հայաստանում»:
Պատգամավորի այս մտահոգության վերաբերյալ armtimes.com-ը պարզաբանում խնդրեց ՀՀ ոստիկանությունից: Կառույցի լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը ասաց.