Կառավարությունն ԱԺ-ում է. Կարեն Կարապետյանը ներկայացնում է կառավարության ծրագիրը
Այսօր վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորած կառավարության բոլոր անդամները՝ բացառությամբ Արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի եւ Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանի, Ազգային Ժողովում են: Կառավարությունը խորհրդարանին է ներկայացնում 2017-2022 թվականների գործունեության ծրագիրը: Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն անձամբ է պատգամավորներին ներկայացնում կառավարության ծրագիրը:
Անդրադառնալով առողջապահության ոլորտի խնդիրների Կարեն Կարապետյանն ասաց, որ կվերանայվեն պետպատվեր իրականացնող կազմակերպությունների չափանիշները, պարտադիր աուդիտ կներդրվի, 2018-22 թվականներին կներդրվի հաճախորդների կողմից բժիշկների գնահատման համակարգը:
Տուրիզմի ոլորտում գործադիրի ղեկավարը, որպես առավելություն, նշեց, որ վերագործարկվել է Գյումրու օդանավակայանը, որտեղ բազավորվել է հայկական ավիաընկերություն: Նշեց, որ մի շարք ավիաընկերություններ մուտք են գործել հայկական շուկա, ավելացել է թռիչքները դեպի Երեւան: «8 երկրների քաղաքացիների համար մուտքի վիզան դյուրացրել ենք: Տարեկան զբոսաշրջիկների թիվը պետք է հասցնել 3 միլիոնի: Աշխատելու ենք այլ քաղաքներից դեպի Երեւան թռիչքներ իրականացնելու ուղղությամբ»,- ասաց Կարեն Կարապետյանը:
Վարչապետի խոսքով՝ կառավարության հնգամյա ծրագրով ունենալու են տնտեսության ստաբիլացում եւ անցում է կատարելու կայուն զարգացման, եւ փոխելու են մեր քաղաքացիների կյանքի որակը: «Ոչ մեկը մեր փոխարեն չի ապրի մեր կյանքը, ոչ մեկը մեր տեղը չի անի մեր գործը, մենք միասին պետք է կառուցենք մեր երազած երկիրը: Մենք դա կարող ենք, եւ մենք դա կանենք միասին: Պետք է օր ու գիշեր նվիրված աշխատենք, վստահ եմ այդ ճանապարհով կհասնենք մեր նպատակին»,- իր ելույթը եզրափակեց Կարեն Կարապետյանը: