Վլադիմիր Պուտինը ընդօրինակում է Կարեն Կարապետյանին, կամ` հակառակը
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի «մեծ հարցազրույցի» ժամանակ, որը դեռ ընթանում է, հարց է հնչել, թե Արեւմտյան երկրների կողմից Ռուսաստանի դեմ կիրառվող պատժամիջոցները ինչպես են անդրադարձել երկրի տնտեսության վրա եւ կարող է արդյո՞ք Ռուսաստանը տասնամյակներով ապրել պատժամիջոցների պայմաններում:
Պուտինը հարցին պատասխանել է մեզ համար արդեն հարազատ դարձած ոճով. «Անդրադարձե՞լ են մեզ վրա, թե՞ ոչ: Այո, անդրադարձել են: Արմատապե՞ս են անդրադարձել, թե՞ ոչ: Չեմ կարծում»,- ասել է նա:
Այս ոճը շատ հաճախ կիրառում է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, որը բավական երկար տարիներ բարձր պաշտոններ է զբաղեցրել ռուսական խոշորագույն`«Գազպրոմ» ընկերությունում: Թերեւս, արժե քրքրել արխիվները եւ պարզել, թե ով է ումից ընդօրինակել հարցերին պատասխանելու այս ոճը` Կարեն Կարապետյանը Պուտինի՞ց, թե՞ Պուտինը Կարապետյանից: