Ռուս-ադրբեջանական սահմանին 85 մարդ է ձերբակալվել
Ադրբեջանի և Ռուսաստանի սահմանին և սահմանամերձ շրջաններում մայիսի 29-ից հունիսի 4-ն իրականացված համատեղ օպերատիվ-որոնողական աշխատանքների ժամանակ ձերբակալվել է 29 մարդ, որոնք որոնվում էին տարբեր հանցագործություններ կատարելու մեղադրանքով, հայտնում է Ադրբեջանի ՆԳՆ-ն:
Ձերբակալվածներից 13-ի դեմ հետախուզում էր հայտարարված Ռուսաստանում, գտնվել է 3 անհետ կորած: Ձերբակալվել է պետության նկատմամբ պարտավորություններից խուսափող 56 մարդ:
Հայտնաբերվել է տարբեր տրամաչափի անօրինական զենք, զինամթերք, բացահայտվել է սահմանմերձ գոտում իրականացված 16 հանցագործություն: