90-100 % դաշտերը ոչնչացրել է.Սյունիքի մարզի Տեղ գյուղում այսօր 2 անգամ կարկուտ է տեղացել
Քիչ առաջ տեղեկացրինք, որ այսօր՝ հունիսի 1-ին, Սյունիքի մարզի մի շարք համայնքներում կարկուտ է տեղացել: Առավել խոշոր չափերի վնաս է կրել մարզի Տեղ համայնքը: Այս մասին armtimes.com-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց Տեղի գյուղապետ Ներսես Շադունցը: Հիշեցնենք, որ  Տեղը խոշորացված է եւ իր մեջ ներառում է յոթ այլ համայնքներ:
«Հիմա հստակ պատասխան չեմ կարող տալ, քանի որ եղանակը դեռ չի պարզել, որ մտնենք դաշտեր եւ նայենք: Բայց որոշ դաշտերի մասով կարող եմ ասել, որ 90-ից մինչեւ 95 տոկոսով ոչնչացված է: Կորնգանի դաշտեր ունենք, որ կարկուտը լրիվ հավասարեցրել է գետնին, 100 տոկոսով ոչնչացված է: Հիմնականում ցորենի դաշտեր են եղել»,- armtimes.com-ի հետ զրույցում ասաց համայնքապետը:
Գյուղապետի խոսքով՝ այսօր Տեղ եւ հարակից գյուղերում կարկուտ երկու անգամ է տեղացել, լուսաբացին եւ երեկոյան՝ 16:00-17:00 սահմաններում: Մեր այն հարցին, թե մոտավորապես քանի րոպե է տեղացել կարկուտը, գյուղապետը նշեց.
«Չեմ կարող ասել, թե կարկուտը ինչ չափսի էր, բայց գիտեմ, որ քամու, անձրեւի հետ միասին էր տեղում: Դաշտերն էլ բարձրադիր վայրերում են, միանգամից ոչնչացրել է: Տեղ ա եղել 10 րոպե է եկել, տեղ ա եղել՝ 20, կարկուտին ինչ կա հինգ րոպե էլ գա՝ կոչնչացնի»,- ասաց Ներսես Շադունցը: