Հլը չընտրված հրաժարակա՞ն են տալիս, ա´յ մարդ. Կարեն Կարապետյանը հեգնեց (տեսանյութ)
Ազգային ժողովի արտահերթ նիստի մեկնարկին ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հայտարարեց, որ «Ծառուկյան» պատգամավորական խմբակցությունից երեք պատգամավոր նախորդ շաբաթ հրաժարականի դիմում է ներկայացրել իրեն: «Հիմք ընդունելով մայիսի 19-ին պատգամավորներ Խաչիկ Մանուկյանի, Արտյոմ Ծառուկյանի, Հարություն Ղարագյոզյանի հրաժարական տալու մասին դիմումները եւ առաջնորդվելով ԱԺ Կանոնակարգ օրենքի 154-րդ հոդվածի առաջին մասին 6-րդ կետի պահանջով դադարեցվում է «Ծառուկյան» դաշինքի տարածքային ընտրական ցուցակով պատգամավորներ Խաչիկ Մանուկյանի, Արտյոմ Ծառուկյանի եւ Հարություն Ղարագյոզյանի պատգամավորական լիազրությունները»,- հայտարարեց խորհրդարանի խոսնակը՝ նշելով, որ ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը սահմանված կարգով այդ պատգամավորներին փոխարինողներին կտրամադրի պատգամավորական մանդատ:
Մինչ Արա Բաբլոյանը փորձում էր ավարտել իր հայտարարությունը «Հանրապետական» խմբակցության պատգամավոր Կարեն Կարապետյանը հեգնեց «Ծառուկյան» խմբակցության հրաժարական տված պատգամավորներին: «Հլը չընտրված հրաժարակա՞ն են տալիս, ա´յ մարդ»,- ասաց Կարեն Կարապետյանը առանց խոսափողը միացնելու:
Armtimes.com-ն ավելի վաղ գրել էր, թե ովքեր են փոխարինելու հրաժարականի դիմում գրած պատգամավորներին: Նրանք են՝ Նորա Ծառուկյանը, Գեւորգ Պետրոսյանը եւ Հակոբ Նազարյանը: