«Հ3-ում աշխատավարձի խնդիր չկա՞». Արթուր Բաղդասարյանը հոլդինգ է հիմնում
Խորհրդարանական ընտրություններում պարտություն կրած «Հայկական վերածնունդ» կուսակցության նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը պատրաստվում է հոլդինգ հիմնել, որում ներառված կլինեն «Հ3» հեռուստաընկերությունը, կայքեր, ռադիո: Տեղեկությունը մեզ հետ զրույցում հաստատեց ՀՎԿ մամուլի խոսնակ Էդգար Առաքելյանը՝ ընդգծելով, որ շուտով ականատես կլինենք այդ գործընթացի արդյունքներին:
«Քանի որ մամուլը շատ էր խոսում այն մասին, որ «Հ3»-ը փակվում է, ընդ որում հանիրավի, ոչ միայն չի փակվում «Հ3»-ը, այլ տեղեկատվական ոլորտը ընդլայնվում է, ինֆորմացիոն ռեսուրսները կենտրոնացվելու են եւ ստեղծվի մի մեծ կառույց»,- ասաց Առաքելյանը: Մեր դիտարկմանը, որ աշխատակիցները դժգոհում են աշխատավարձերի պարբերական ուշացումներից՝ Առաքելյանն ասաց, որ նման բան չկա.
«Հ3»-ը բացառիկ հեռուստաընկերություններից մեկն է, որ աշխատավարձի խնդիր չկա, ամբողջ աշխատավարձը փակված է: Ընտրություններից հետո էլ գրում էին, որ փակվում է, 4 աշխատակից է մնում: Նման բան չկա, ընդհակառակը ընդլայնվում է: Շուտով կլինեն նոր հաղորդումներ, ես ինքս նոր պրոյեկտ եմ անելու»,- հավելեց ՀՎԿ խոսնակը: