«ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ»-ը եւ ՄՀԽԲՀ-ն կնքել են փոխըմբռնման հուշագիր
«Կովկասում պատասխանատու ֆինանսավորման» ծրագրի շրջանակում «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն և Միջազգային Համագործակցության Խնայողական Բանկերի Հիմնադրամը (ՄՀԽԲՀ) կնքել են փոխըմբռնման հուշագիր, որը պետք է խթանի արդյունավետ վարկավորման գործընթացի զարգացմանը Հայաստանում:
Համագործակցության ծրագրի նպատակը նաև սպառողների ֆինանսական գրագիտության բարձրացումը, նրանց շահերի պաշտպանումը և այլ ոլորտներում հաստատության ներուժի ամրապնդումը:
Նշված ծրագիրը միտված է նաև աղքատության կրճատմանը, հատկապես` ծրագրում ընդգրկված երկրների գյուղական վայրերում: Բացի դա, ծրագիրը նպատակ ունի բարելավել վարկավորման տեխնոլոգիան՝ այդ կերպ կանխելով բազմակի վարկավորումը և նվազեցնելով վարկային ռիսկը:
Հուշագրի շրջանակներում ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ աշխատակիցների համար կկազմակերպվեն վերապատրաստման դասընթացներ Բանկ հրավիրված արտասահմանցի փորձագետների կողմից:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, արժևորելով կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության սկզբունքները, ինչպես նաև իր աշխատակիցների և հաճախորդների ֆինանսական գրագիտության մակարդակի բարձրացումը, մշտապես կարևորում է նմանատիպ նախաձեռնությունների իրականացումը և մեծ պատասխանատվությամբ մասնակից է դառնում Հայաստանում արդյունավետ վարկավորում ստեղծելու, հաճախորդին առավել հասանելի դառնալու և երկրում աղքատությունը կրճատելու նմանատիպ ծրագրերին: